Hosting Nedir ? Hosting Nasıl Alınır ?

Hosting konusunda ekonomik ve profesyonel hizmetler sizi güvenilir bir websiteniz barındırmaya iletmektedir. Hosting nedir , Domain sorgulama nereden yapılır ?

haber7
0

Hosting web siteniz , kurumsal e posta adreslerini veya internet üzerinden çalışan uygulama yazılımlarınız için size ayrılan alandır. Gereğinden az kapasiteli bir seçim yaparsanız trafik ve alan sorunu yaşayacağınız gibi ,  çok fazla alan satın alıp kullanmadan boş yere para ödersiniz.

Bir websitesi kurmak istiyorsanız , yayınlamak istediğiniz sayfaların , resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir. Bu bilgisayar sizin evdeki bilgisayarınız olamaz , çünkü gerekli program ve donanımınız varsa bile bilgisayarınızın internet bağlantı hızı bu işiçin oldukça yetersiz kalacaktır. Hosting , alan adının ( domain ) DNS üzerinden sunucuya yönlendirilmesi ile çalışır. İnternet siteleri sunucu üzerinden IP yardımıyla bağlantı kurabilmektedir.  Son zamanlarda pek çok yerli ve yabancı firma hosting hizmeti vermeye başlamıştır ve satın alınan alan adının aktifleştirilebilmesi için barındırma hizmeti sunmaktadır. 

Hosting firmalarından hizmet satın alarak Web Hosting yapılmasının bir çok sebebi sayılabilir. Kısaca en önemlilerine değinelim ;

1 - Öncelikle Hosting 7x24 iş sürekliliği gerektiren bir servis işidir. Sistemi bu sıklıkla izlemek ve oluşabilecek küçük büyük aksaklıkları giderecek teknik yeterlilikte personele sahip olmak gerekir.

2 - Yatırım gerektiren ve teknoloji takip etmeyi gerektiren bir iştir.

3 - İnternette artan saldırı ve atak risklerine karşı ciddi bir güvenlik politikası yürütmeyi , bu politikaların da sürekli güncellenmesini gerektiren bir servis tipidir.

4 - İletişim alt yapısının ve sistemlerin 7x24 çalışmaya uygun seçişmesini gerektiren bir alandır. Tek bir adet değil onlarca adet web hosting iniz dahi olsa dış kaynak kullanımının yüksek verim getireceği bir iştir. 

Bir web sitesi ve mail kullanacak iseniz webservis.com.tr üzerinden domain sorgulama yaparak hosting hizmeti alabilirsiniz. Güçlü altyapı ve 7/24 destek ile güvenli bir şekilde websitenizi barındırabilirsiniz.

 


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =