ABD nin DEAŞ ile Mücadele Temsilcisi Brett McGurk den Türkiye açıklaması

 ABD  nin  DEAŞ  ile  Mücadele   Temsilcisi   McGurk  ,  Türkiye  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nun kendisi için söylediği "Teröre destek veriyor ," tepkisine cevap verdi

haberturk
0

Pentagon basın toplantısında konuşan  ABD  nin  DEAŞ  ile  Mücadele   Temsilcisi   McGurk  ,  Türkiye  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nun kendisi için söylediği "Teröre destek veriyor ," tepkisine cevap verdi.

DHA nin haberine göre ,  ABD  nin  DEAŞ  ile  Mücadele   Temsilcisi   Brett   McGurk  ,  Türkiye  nin en çok ziyaret ettiği ülkelerden biri olduğunu hatırlatarak , "Türkiye kritik bir ortağımız ,  Türkiye  olmazsa  DEAŞ  ı yenemeyiz ," dedi.

McGurk "Rakka operasyonundan sonra istikrarı sağlama sürecinde  Türkiye  ile yakın işbirliği içinde olacaklarını" belirtti.

McGurk , "Türkiye olmadan bunu yapamayız , her gün onlarla birlikte çalışıyoruz. Her koalisyon ortağıyla olduğu gibi , onlarla da bazı farklılıklarımız var. Ama çok yakın müttefikiz ve sorunları her zaman çözebiliriz" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu nun ,  Brett   McGurk  e "Teröre destek veriyor , kesinlikle değiştirilmesinde fayda var" yorumunun hatırlatılması üzerine  McGurk  , "Bakan Tillerson ın yakın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =