Başbakan Yardımcısı  Şimşek  ,  ABD  de Apple , Coca-Cola gibi şirketlerin üst düzey yöneticilerine seslendi.  Şimşek  , Türkiye de reformların süreceğini belirterek reformların özellikle enerji , savunma ve sağlık alanında hızlanacağını if

milliyet
0

Uluslararası Para Fonu

Şimşek , Türkiye’nin terör saldırıları ve FETÖ’nün darbe girişimi ile çok önemli sınavlardan geçtiğini söyleyerek , “Özellikle 16 Nisan anayasa değişikliği referandumunun ardından enerji , savunma ve sağlık başta olmak üzere , belirli alanlardaki reformlara hız vereceğiz. 2019’a dek ekonomik reformlara da devam edeceğiz” dedi.

Etkinlikte konuşma gerçekleştiren THO Başkanı Ali Çınar ise Türkiye -  ABD  ilişkilerinin köklü bir geçmişi bulunduğuna dikkat çekti. Dünyanın en büyük 17’nci ekonomisi konumunda bulunan Türkiye’nin  ABD  ile ticaret hacmini son 10 yılda yaklaşık üç kat artırarak 19 milyar dolara çıkardığını söyleyen Çınar , “Bu hacmin daha da büyümesi için potansiyel mevcut. Bugün bin 500’ü aşkın Amerikan şirketi Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Daha fazla şirketin gelmesi için yatırım teşviklerinin sürdürülmesi gerekiyor” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin son 14 yılda gösterdiği ekonomik performansın , ülkenin ekonomik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =