HDP li Figen Yüksekdağ a müebbet hapis istemi ile dava açıldı

Van Cumhuriyet Başsavcılığı , Anayasa değişikliği kapsamında dokunulmazlığı kaldırılan  HDP  Eş Genel Başkanı  Yüksekdağ  ın 11 Nisan 2015 , 30 Aralık 2015 ve 5 Mart

haberturk
0

HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili  Figen   Yüksekdağ  hakkında , devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak ve terör örgütü propagandası yapmak suçlarından ağırlaştırılmış  müebbet   hapis  cezası istemiyle Van 2 nci Ağır Ceza Mahkemesi nde  dava  açıldı.  Yüksekdağ  , hakkında Diyarbakır da açılan bir soruşturma nedeniyle tutuklu bulunuyor.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı , Anayasa değişikliği kapsamında dokunulmazlığı kaldırılan  HDP  Eş Genel Başkanı  Yüksekdağ  ın 11 Nisan 2015 , 30 Aralık 2015 ve 5 Mart 2016 tarihlerinde yaptığı konuşmalarla ilgili yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Hazırlanan iddianame Van 2 nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.  Yüksekdağ  hakkında devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak ve terör örgütü propagandası yapmak suçlarından ağırlaştırılmış  müebbet  ve 7 ,5 yıla kadar  hapis  cezası talep edildi.

Konuşmaların içeriği nedeniyle Yalova Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan şikayetler üzerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =