Aykut Erdoğdu kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?

Yaptığı skandal açıklamalarla gündeme gelen CHP İstanbul Milletvekili  Aykut   Erdoğdu  kimdir? Özellikle sosyal medya üzerinden tepki çeken paylaşımlar yapan  Aykut   Erdoğdu   Aslen   nereli  ve  kaç  yaşındadır?

haber7
0

AYKUT ERDOĞDU KİMDİR? 28 Ağustos 1972 senesinde dünyaya gelen  Aykut   Erdoğdu  aslen Sarıkamış , Karslıdır. Türk maliyeci , siyasetçi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekili. İlk defa 2011 Türkiye genel seçimleri nde CHP İstanbul milletvekili olarak meclise girmiştir. Uluslararası muhasebe ve denetim standartları , mali analiz , bilgisayarlı modelleme , finansal modelleme ve nicel çözümleme konularında uzmanlığı bulunmaktadır.

1995 yılında Hazine Müsteşarlığı’nda Stajyer Hazine Kontrolörü olarak göreve başladı. 2002 yılında The Institute of Chartered Accountants of Scotland’da Uluslararası Denetim ve Muhasebe ecrübesiyle denetçi eğitimleri gördü. Hazine Müsteşarlığı’nda görev yaparken dünyanın saygın üniversitelerinden ABD de Carnegie Mellon’dan 2007 yılında Kamu Politikaları ve Yönetimi üzerine yüksek lisans derecesi aldı. 

Gerek yurt içinde , gerekse yurt dışında iç denetim , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =