Muhtara albay üniforması giydirmişler

Hatay'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili hazırlanan iddianamede , önemli bir ayrıntı ortaya çıktı.

haber7
0

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında  aralarında asker ve polislerin de olduğu 44 ü tutuklu biri firari 45 şüpheli  hakkında 112 sayfalık iddianame hazırlandı.

Darbe gecesi yaşananlar ve sonrasındaki planlananların yer aldığı  iddianamede , adı geçen şüphelilerin FETÖ/PDY ye üye oldukları , darbe girişimi  içerisinde bizzat yer aldıkları , darbe girişiminde bulunan ve TSK içerisinde  yuvalanan terör örgütü mensuplarınca hazırlanarak kuvvet komutanlarına gönderilen  "Sıkıyönetim Direktifi" adlı belgeyle sözde  Hatay  Sıkıyönetim Komutanı olarak  dönemin 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat ın belirlendiği  ifade edildi.

İddianamede , şüphelilerin , emniyet birimlerinde görev alan personele  darbe girişiminde bulunan askerlerin emniyet kurumlarına gelmeleri halinde  çatışmaya girmemeleri yönünde talimatlar verdikleri ve bu yönde telkinde  bulundukları , "Asker gelirse kafalarına mı sıkacağız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =