İngiltere AB çalışanları için para isteyecek

İngiltere’nin Göçten Sorumlu Bakanı Robert Goodwill ,  AB  vatandaşlarını çalıştıran işverenlerden kişi başına yıllık bin  sterlin  talep edilebileceğini söyledi.

haber7
0

İngiltere’nin Göçten Sorumlu Bakanı Robert Goodwill , ülkesinin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmasının ardından  AB  vatandaşlarını çalıştıran işverenlerden kişi başına yıllık bin  sterlin  talep edilebileceğini belirtti.

Goodwill , Lordlar Kamarası’ndaki konuşmasında , "Bu yıl nisan ayında  AB  dışından çalışanlar için ek ücretlendirme getiriyoruz. Hintli bir bilgisayar programcısını dört yıllık kontratla çalıştırmak istiyorsanız vize ücretlerine ve oturum testi ücretlerine ek olarak yıllık bin  sterlin  ödemeniz gerekecek. İşverenin 4 yıllık kontrat karşılığında 4 bin  sterlin  ödemesi gerekecek." ifadelerini kullandı.

Benzer bir uygulamanın İngiltere’nin AB’den ayrılmasının ardından  AB  vatandaşları için de uygulanabileceğini belirten Goodwill , "Bu halihazırda  AB  dışı vatandaşlar için geçerli. Bunun  AB  vatandaşlarına da uygulanabileceği önerildi." diye konuştu.

Goodwill ,  AB  ile yapılacak müzakerelerin sonunda nasıl bir göç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =