Taksilerde yeni  indi-bindi  fiyatı düzenlemesine itiraz

 TBF  Genel Başkan Yardımcısı Köse , İstanbul da  Taksilerde  indi-bindi  fiyatı   düzenlemesine   itiraz  ederek , Karar yürürlüğe girdiği takdirde konuyu yargıya taşıyacağımızı kamuoyuna duyururuz dedi.

hurriyet
0

Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Yardımcısı ve  Tüketici Güvenliği Derneği  (TGDER) Genel Başkanı Murat Köse , İstanbul da  Taksilerde  kısa mesafe ücretinin 8 lira 75 kuruş olarak yürürlüğe girmesi halinde kararı yargıya taşıyacaklarını bildirdi.

Murat Köse , yaptığı yazılı açıklamada , kısa mesafe ücretini 8 ,75 olarak belirleyen kararı şaşkınlıkla karşıladıklarını belirtti.

10 LİRAYA ÇIKARILACAK

Bozuk  para  sıkıntısı nedeniyle uygulamada ücretin 10 liraya çıkacağını öne süren Köse , açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu  yeni  düzenleme , en çok kısa mesafe için  taksi  kullanmak zorunda kalan engelli , hamile ve yaşlı tüketicileri mağdur edecektir. Bu karar , İstanbul Büyükşehir Belediyesinin uyguladığı  İSPARK   taksi  Duraklarının yaygınlaşmasını sağlamaya yöneliktir. Taksiler , bu parklar için giriş-çıkış ücreti olarak 2 lira ödemektedirler. Örneğin; 3 lira 75 kuruş açılış  fiyatı  ile bir kilometre yolculuk sonrası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =