Rusya'nın Rezerv Fonu 2016'da yüzde 73 azaldı

Rusya’nın  Rezerv   Fonu  , 2016’da bir önceki yıla göre  yüzde  73 azalarak 3 ,6 trilyon rubleden 972 milyar rubleye geriledi.

haber7
0

Rusya Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre , ülkenin  Rezerv   Fonu  geçtiğimiz yıl 972 milyar rubleye (yaklaşık 16 milyar dolar) gerilerken , Ulusal Refah  Fonu  ise 4 ,3 trilyon rubleye (yaklaşık 72 milyar dolar) düştü.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada , geçtiğimiz yılın aralık ayında  Rezerv  Fonundan 6 ,87 milyar dolar , 6 ,44 milyar avro ve 1 ,21 milyar sterlinin yaklaşık 966 milyar ruble karşılığında satılarak , bütçe açığının kapatılması amacıyla kullanıldığına işaret edildi.

Maliye Bakanlığı , bütçe açığının kapatılması amacıyla geçtiğimiz yılın nisan , mayıs ve ağustos aylarında Ulusal Refah  Fonu  ve  Rezerv  Fonundan yaklaşık 1 ,2 trilyon ruble harcarken ,  Rusya  , böylelikle planlandığı gibi geçen yıl  Rezerv  Fonundan toplam 2 ,1 trilyon ruble harcamış oldu.

Petrol fiyatlarındaki düşüş ve yaptırımlar nedeniyle ekonomisi zor günler geçiren  Rusya  da , önümüzdeki yıl bütçe açığının gayri safi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =