Müzekartta yeni uygulama

Tarih , sanat ve kültür meraklılarına birçok avantaj sunan Müzekart uygulamasından artık akademisyenler de indirimli olarak faydalanabilecek.

haber7
0

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı nın , geçen hafta Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç ile üniversitelerin tarih , edebiyat , sanat , kültür ve turizm alanındaki akademik birim yöneticileriyle YÖK te yaptığı toplantı öncesi ikili görüşmede gündeme gelen "Müzekart" indirimine ilişkin çalışma tamamlandı.

Bakan Avcı nın talimatıyla hayata geçirilen uygulamayla , tarih , sanat ve kültür meraklılarına birçok avantaj sunan "Müzekart" indiriminden artık öğretmen ve 18 yaş üstü öğrencilerin yanı sıra Yükseköğretim Kurumuna bağlı üniversitelerde görevli öğretim üyeleri de indirimli faydalanabilecek.

İnternetten başvurulabiliyor

Akademisyenler , yüzde 50 indirimli alacakları "Müzekart" ile diledikleri kadar müze ve ören yerini ziyaret ederek , tarihte yolculuğa çıkabilecek.

Müzekart edinmek isteyen akademisyenlerin , fotoğraflı bir kimlik belgesiyle  Müzekart  satış noktalarına başvurması veya internet üzerinden kartını sipariş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =