Adıyaman  ,  Kahramanmaraş  da  yarın   okullar   tatil  olacak mı? Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı birçok il ve ilçede eğitime ara verilmesine neden oldu. Peki , kar yağışı nedeniyle bugün  tatil  olan  Adıyaman  ,  Kahramanmaraş  da  yarın  o

milliyet
0

Cuma gününden itibaren devam eden kar yağışı ve fırtına İstanbul başta olmak üzere birçok ili etkisi altına aldı. Valilik ten yapılan açıklama doğrultusunda bugün bazı il ve ilçelerde  okullar   tatil  edildi. Peki 10  Ocak  Salı günü  Adıyaman  ,  Kahramanmaraş  da  okullar   tatil  olacak mı?

ADIYAMAN DA YARIN  okullar  TATİL Mİ?

Adıyaman ın Çelikhan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildiği bildirildi. Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya , AA muhabirine yaptığı açıklamada , ilçede  yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü , bu nedenle ilçe genelinde 9  Ocak   Pazartesi eğitime ara verdiklerini söyledi.

İlçeye bağlı 20 köy ile 18 mezranın yolunun ulaşımı kapandığını ifade  eden Kaya , İl Özel İdaresi ekiplerinin köy yollarını açmak için çalışma  başlattığını ifade etti.

Adıyaman Valiliği nden 10  Ocak  Salı günü için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

KAHRAMANMARAŞ DA YARIN  okullar  TATİL ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =